Największe bariery dla przedsiębiorców według przedsiębiorców

Firmy w Polsce już od wielu lat narzekają na wiele przeszkód w prowadzeniu firmy. Jak przed każdymi wyborami praktycznie każda partia od prawda do lewa gwarantuje nam że bez problemu pokona wszelkie bariery w przedsiębiorczości tak aby nam Polakom żyło się zdecydowanie lepiej niż dotychczas. I rzeczywiście należy wierzyć w intencje tego typu chęci rządu w naprawianiu polskiej przedsiębiorczości trzeba a nawet należy zwrócić uwagę na jeden szkopuł w tym wszystkim.

Przedsiębiorcy oraz osoby które zamierzają nimi zostać w najbliższym czasie zupełnie inaczej widzą i rozumieją problemy firm działających na terenie polski. Każdy rząd a nawet partia opozycyjna proponuje programy których idee wyczerpują się w dziewięćdziesięciu procentach na rozwiązaniach typu że : jeśli wygra nasza partia to założenie firmy odbywać się będzie w jednym okienku jeśli wygra nasza partia to firmę założymy w pięć minut jeśli wygra z kolei zupełnie inna partia to firmę będzie można założyć przez internet. Oczywiście to bardzo zacne pomysły jednak trzeba przyznać że problem każdej osoby chcącej prowadzić działalność gospodarczą lub już ją prowadząc nie zaczynają się w momencie próby założenia działalności czyli złożenia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej tylko schody zaczynają się w momencie jej prowadzenia.

Cała machina biurokratyczna która utrudnia prowadzenie działalności najbardziej skomplikowany w Unii Europejskiej system podatkowy którego tak na prawdę nie rozumieją nie tylko sami urzędnicy ale również autorzy tak zwanych bubli podatkowych. Do tego trzeba jeszcze na pewno wspomnieć o bezcelowych i trwających w nieskończoność kontrolach podatkowych które bardzo często szukają tylko aby znaleźć jakieś nawet najdrobniejsze z realnego punktu widzenia zupełnie nieistotne uchybienia – tak aby zrobić pod górkę przedsiębiorcy. Puki rządzący nie zrozumieją że bez gwałtownego wzrostu przedsiębiorczości nie możliwy jest wzrost gospodarczy który by sobie wymarzyli aby tak skutecznie prowadzić rozdawnictwo społeczne – puki będziemy jako Polska tylko i wyłącznie średniakiem europejskim – a pamiętajmy że kto stoi w miejscu ten tak na prawdę się cofa.