Generator ozonu do klimatyzacji samochodowej

Po burzy w powietrzu unosi się przyjemny, świeży zapach. Tak właśnie pachnie ozon, który wydziela się w trakcie wyładowań atmosferycznych.

Jakim związkiem jest ozon?

Ozon to alotropowa odmiana tlenu. Jest dla nas bardzo ważny: pochłania zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu oraz promieniowanie ultrafioletowe, które jest dla ludzkich organizmów bardzo szkodliwe. Ozon w niskim stężeniu może zostać wykorzystany do leczenia wielu schorzeń. Bardzo dobre efekty przynosi leczenie ozonem choroby niedokrwiennej serca. Ozon niszczy znajdujące się w powietrzu pierwotniaki, wirusy, grzyby i bakterie. Pobudza do pracy układ immunologiczny. Tak szerokiego działania nie mają nawet znane obecnie antybiotyki.

Do czego służą generatory ozonu?

Kilkugodzinny pobyt w słabo wietrzonym pomieszczeniu bardzo często kończy się przykrymi objawami. Najczęściej odczuwamy zmęczenie, pojawia się także ból głowy. W pomieszczeniach, które są słabo i rzadko wentylowane utrzymuje się bardzo przykry zapach. Powietrze może być pełne bakterii, grzybów lub pleśni. Są one groźne dla zdrowia, w skrajnych przypadkach mogą nawet zagrażać naszemu życiu. W chwili obecnej na rynku dostępne są urządzenia o nazwie generator ozon. Wśród tych urządzeń znajdują się przeznaczone do ozonowania pomieszczeń biurowych i wnętrz mieszkalnych. Odrębną kategorię stanowią ozonatory przeznaczone do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej.

Jaki generator do klimatyzacji samochodowej wybrać?

Podejmując decyzję o zakupie generatora ozonu, należy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: do czego ma on służyć? Na rynku są bowiem dostępne generatory ozonu o różnej mocy. Najmniejsze, a więc najmniej wydajne, będą służyły wyłącznie do odgrzybiania klimatyzacji w samochodach. Te, które mają większą wydajność mają szersze możliwości wykorzystania. Będą mogły służyć nie tylko do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej, ale także przyczep kempingowych i pomieszczeń mieszkalnych. Wybór ozonatora powinien być przede wszystkim dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oczywiście wybierając generator ozonu do klimatyzacji samochodowej należy mieć na uwadze także swoje możliwości finansowe. Urządzenia dobrej marki o dużej wydajności nie należą do najtańszych. Ozonatory ozonu z wyższej półki cenowej usuwają nie tylko pleśnie, alergeny i grzyby, ale także znajdujące się w powietrzu metale ciężkie. Ozonator usuwa także przykre zapachy – nawet te bardzo trudne do usunięcia.

Jak działa ozonator do klimatyzacji samochodowej?

W zależności od wybranego modelu ozonatora urządzenie to można umieścić na zewnątrz lub wewnątrz auta. W tym drugim przypadku optymalnie jest umieścić go na przednim fotelu. Umieszczenie ozonatora na zewnątrz wymaga uszczelnienia uchylonego okna. Ozonowanie trwa około pół godziny. Optymalnie jest włączyć urządzenie dwa razy po piętnaście minut. Czasem zabieg należy powtórzyć. Wytworzony przez ozonator ozon jest zassysany do przez wentylację samochodową. Powinna ona w trakcie ozonowania pracować w obiegu zamkniętym.

 

Wykorzystanie ozonu w medycynie – ozonoterapia

W medycynie naturalnej możemy z zaskakująco dobrym skutkiem wykorzystywać ozonowanie, dzięki czemu w szybki i skuteczny spoób możemy się uporać z wieloma schorzeniami.

Więcej na temat używania ozonu w medycynie pod tym linkiem.