Nowa praca, nowe zarobki

Każda zakończona sukcesem rozmowa kwalifikacyjna niesie za sobą nowe nadzieje związane ze zmianą środowiska i podjęciem nowej pracy. Jak pokazują badania w pierwszym etapie wdrażania się w nowe otoczenie i powierzone obowiązki mniejszą uwagę przywiązujemy do aspektów finansowych, czyli krótko mówiąc wysokości zarobków.

Rozmowa kwalifikacyjna jako początek aklimatyzacji w nowym miejscu pracy nie daje nam wystarczających informacji na temat realnej wysokości zarobków oferowanych przez pracodawcę, a te najczęściej są podawane w kwotach brutto. Tymczasem suma jaka ostatecznie trafia do naszych kieszeni jest pomniejszona o należne składki, ubezpieczenia, itd. konieczne do odprowadzenia przez każdego pracownika i taką też sumę określa się mianem netto. Jak zatem wyliczyć tę kwotę mając do dyspozycji wysokość kwoty brutto?

W Internecie znajdziemy bardzo pomocne narzędzie, które służy do tego właśnie celu. To kalkulator wynagrodzeń, który w oparciu o podane wartości jakie wprowadza się we wskazanych na stronie polach wylicza wysokość pensji netto jaka przysługuje nam w danym miesiącu, lub też w całym roku. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że w kilka chwil możemy obliczyć zarówno wysokość pensji netto, jak również poszczególnych składek koniecznych do odprowadzenia. Kalkulator wynagrodzeń jest narzędziem ogólnodostępnym, tak więc bez problemu można z niego skorzystać a jedyna rzecz jaka jest nam do tego potrzebna to oczywiście dostęp do Internetu…