Pożyczanie pieniędzy na społecznościowych serwisach pożyczkowych

W Polsce bez cienia wątpliwości mamy do czynienia z bardzo szybkim rozwojem społecznościowych platform pożyczkowych, dzięki którym możemy pożyczać pieniądze na zdecydowanie niższy procent niż ma to miejsce w bankach parabankach oraz innego typu firmach pożyczkowych oferujących nam chwilówki oraz inne typu pożyczki na przykład lombardy. Społecznościowe platformy pożyczkowe rozróżnia od banków oraz parabanków nie tylko to że mają one zdecydowanie mniejszą prowizję od udzielanych pożyczek ale co warte uwagi oprocentowanie tego typu pożyczek nie jest uzależnione w żaden sposób od Rady Polityki Pieniężnej, która pośrednio decyduje o poziomie oprocentowania takich pożyczek ani nie zależy ona od widzimisię banków ani firm pożyczkowych.

Oprocentowanie w platformach pożyczkowych zależy więc tylko i wyłącznie od tak zwanej niewidzialnej ręki rynku, a więc po prostu oprocentowanie jest zależne w pewnym sensie od oczekiwać osób które chcą nam pożyczyć pieniądze. Oczywiście dla bezpieczeństwa swoich klientów (a więc osób, od których chcemy pożyczyć pieniądze) platforma pożyczkowa nie dopuszcza raczej do sytuacji, w, której jedna osoba udziela pożyczki dla jednego klienta –, a więc dzięki umiejętnej dywersyfikacji ryzyka możemy bez najmniejszego problemu stwierdzić, że platforma robi bardzo dużo dla bezpieczeństwa swoich klientów. Finansowe sieci społecznościowe to nie tylko ciekawy sposób na korzystne pożyczanie pieniędzy ale również na ich inwestowanie. Biorąc pod uwagę aktualne stawki oprocentowania lokat w bankach w Polsce z łatwością dojdziemy do wniosku że utworzenie takiej lokaty praktycznie chroni nasze oszczędności tylko i wyłącznie przed inflacją a zarobek na lokacie to po prostu czysta iluzja.

Dzięki finansowym serwisom społecznościowym będziemy mogli w bardzo prosty sposób zainwestować swoje oszczędności zyskując w ten sposób kilkukrotnie wyższe oprocentowanie niż ma to miejsce w bankach. Ryzyko finansowe jakie ponosimy jest naprawdę bardzo małe, gdyż broker oferuje niezwykle korzystne dla pożyczających pakiety ubezpieczeniowe, dzięki którym będziemy mogli zainwestować swoje oszczędności nie ponosząc większego ryzyka.