Jak wybrać filtr powietrza do budynku

Jakiś czas temu projektując dom, bądź jakiś inny budynek przemysłowy mało kto myślał o zaopatrywaniu go w filtry powietrza. Teraz to się już zmienia i raczej niemożliwe jest nie zastosowanie tych bardzo ważnych fragmentów na którymkolwiek etapie planowania. Pewna grupa budynków nie może w zasadzie funkcjonować gdy filtry powietrza nie są sprawne, zaś w pewnych ich wbudowanie wydajnie poprawia mikroklimat i tym samym komfort użytkowników.

Sekcje filtracyjne instaluje się w prywatnych budynkach, lecz głównie w salach, w których normy składu atmosfery są bardziej wyśrubowane. Poza wszystkimi parametrami związanymi z poprawnym funkcjonowaniem filtrów, czyli oczyszczaniem powietrza wpływającego z zewnątrz do środka, istotne są też i takie wpływające na komfort pracy. Chodzi tu o rodzaj wkładu do filtra, od którego zależy wydajność albo głośność pracy tych urządzeń. Wbrew temu co się wydaje ten parametr jest dość ważny, głównie przy montażu w budynkach prywatnych, ponieważ bardzo głośna praca urządzenia może niestety popsuć sen w nocy.

Dziś produkuje się przeróżne filtry powietrza. Także ich budowa jest bardzo złożona a to powoduje, że konieczne jest bardzo staranne ich konserwowanie aby mogły poprawnie pracować przez długi czas. Dla każdego budynku polecane są inne typy filtrów, przykładowo zakłada się filtry kasetowe albo filtry kieszeniowe. Filtry kasetowe polecane są dla mniej wymagających obiektach niż filtry kieszeniowe.