Wyższość reklamy internetowej nad radiem, telewizją oraz prasą.

Dla wielu małych przedsiębiorstw które nie mają gigantycznych budżetów reklamowych możliwość zareklamowania się w internecie który jak wiadomo posiada zasięg globalny stanowi znakomitą okazję do wybicia się na kolejne rynki oraz dotarcia do grona klientów jakie było zarezerwowane do tej pory dla innych większych firm lub firm z większym budżetem reklamowym. Skoro mała firma stosowała jak dotąd inne formy reklamy to od tej chwili będzie miała szanse dotrzeć do zupełnie nowego klienta i poszerzyć swoje horyzonty.

Zacznijmy od tego na czym polega wyższość reklamy internetowej nad inną formą reklamy. Reklama w internecie jest reklamą interaktywną, tak więc jest możliwość dotarcia do takiego profilu klienta na jakim zależy nam najbardziej. I nie mówimy tu tylko o zainteresowaniach klienta bo jeśli ktoś lubi gotowanie to ogląda programy kulinarne w przerwie których obejrzy sobie reklamy różnych przypraw czy też nowoczesnych garnków w których nawet totalny amator ugotuje pyszny obiad i szybko stanie się nowym Gordonem Ramseyem. W przypadku małych firm zasięg globalny nawet jeśli chodzi o kraj może się okazać zdecydowanym wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Skoro mała firma remontowa działa tylko i wyłącznie w Warszawie to po co ma się reklamować w całej Polsce Niby może reklamować się w jednej z telewizji regionalnych ale nie oszukujmy się. Telewizję regionalną na prawdę mało kto ogląda tak więc bez wątpienia jest to zły pomysł.

Jeśli weźmiemy pod uwagę malejące z roku na rok przychody regionalnych rozgłośni radiowych to bez wątpienia reklama w radio również nie będzie dobrym pomysłem bo zdecydowana większość budżetów tego typu stacji radiowych pochodzi ze zleceń dostarczanych przez samorządy. Podobna rzecz dotyczy prasy papierowej. Tutaj spadek czytelnictwa jest jeszcze większy i potwierdza się nam tutaj stare przysłowie mówiące o tym że nie ma nic starszego niż wczorajsza gazeta.