W jaki korzystny sposób pożyczać pieniądze

Wiele osób uważa że banki mają bezwzględny monopol na pożyczanie ludziom pieniędzy. Nie jest to oczywiście w stu procentach prawda, jednak trzeba przyznać że twierdzenie to nie jest bez wątpienia pozbawione sensu, gdyż jak pokazują statystyki zdecydowana większość pieniędzy jaką pożyczają Polacy jest pożyczana przy pośrednictwie banku, gdyż pieniądze które pożyczamy tak naprawdę nie należą do banku. Pożyczanie pieniędzy mimo bardzo niskich stóp procentowych z jakimi mamy aktualnie do czynienia jest w Polsce bardzo drogie. Wiele firm pożyczkowych które nie są bankami – są tak zwanymi Parabankami mają nie wiele mniej korzystniejsze oferty a w przypadku licznych promocji, z którymi mamy do czynienia co jakiś czas w parabankach to z łatwością dojdziemy do wniosku że jest tam nawet taniej.

Oczywiście tak zwany czarny marketing ze strony banków powoduje że firmy pożyczkowe są bardzo często postrzegane jako zwykłe szemrane firmy które najchętniej oszukały by swoich klientów lub też po prostu zabrało im cały majątek, który stanowi zabezpieczenie pożyczonych pieniędzy. Na pewno jeśli chcemy pożyczyć pieniądze to warto mimo wszystko korzystać z rekomendacji znajomych oraz rodziny bo bardzo duża liczba parabanków stanowi po prostu co raz to groźniejszą konkurencje dla banków i są to młode prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa. Na pewno jeśli zależy nam na bardzo korzystnym oprocentowaniu naszego kredytu lub też pożyczki to warto zwrócić uwagę na tak zwane pozabankowe formy pożyczania pieniędzy w internecie które mają charakter serwisów społecznościowych. Na Polskim rynku działa już kilka takich firm a każda z nich pośredniczyła już w transakcjach wartych kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów złotych. Stawki oprocentowania pożyczek w tego typu serwisach mają tak naprawdę najwięcej wspólnego z wolnym rynkiem – gdyż oprocentowanie stanowi tak zwaną wypadkową oczekiwań osób chcących użyczyć swoje pieniądze oraz osób potrzebujących pożyczyć pewną kwotę pieniędzy na określony czas.

Na pewno rynek pożyczek społecznościowych w Polsce będzie rósł bardzo szybko, gdyż w stosunku do bogatszych krajów w Europie jest stosunkowo płytki a z czasem kto wie Może ta forma pożyczania pieniędzy skusi banki do głębszej refleksji odnośnie kosztów pożyczania pieniędzy dla osób fizycznych.