Piłka nożna i jak nie zwariować – poradnik dla kobiet (z przymrużeniem oka)

Są kobiety, które kochają piłkę nożną (i chwała im za to!), są takie, które ją rozumieją, ale nie interesują się nią szczególnie mocno. Są również takie, które nie wiedzą, co znaczy finał Ligi Mistrzów, albo dzień gry Reprezentacji Polski. Z tym właśnie mini-poradnikiem zwracamy się właśnie to tej ostatniej grupy kobiet, która nie wie, w jaki sposób przetrwać mecze eliminacji do Mistrzostw Świata, albo co zrobić ze sobą w jeden wieczór w tygodniu, kiedy partner „zastyga” przed telewizorem i ogląda, jak dwudziestu dwóch facetów biega za piłką. Drogie panie, to informacja dla was. Łączy nas piłka – wszystkich fanów, was również. Jak jednak przetrwać te niekoniecznie ciekawe dla was chwile?

Opcja pierwsza – zajmij się czymś innym

To najlepsza opcja dla tych pań (ale również panów), które nie interesują się piłką nożną i nie mają zamiaru jej poznać. Jeśli po 20 minutach gry macie być znudzone, zirytowane lub smutne lepiej w ogóle nie zaczynajcie swojej „przygody” z oglądaniem meczów. Wasz partner na pewno nie będzie zadowolony, jeśli w połowie spotkania zaczniesz mówić o zakupach na obiad – te dwie godziny w tygodniu nic nie może go rozpraszać.

Najlepszy wybór? Wyjdź z koleżankami! Jeśli tak jak ty, one również nie przepadają za piłką, wyskoczenie na drinka, do klubu lub posiedźcie w domu przy winie. Wychodząc na miasto pamiętajcie jednak, że w klubach lub barach telewizory również mogą być nastawione na mecz… Przed tym niestety nie da się uciec.

Jeśli nie chcesz wychodzić z koleżankami lub nie masz takiej możliwości, przez te dwie godziny zajmij się po prostu czymś innym. Jeśli odgłosy meczu będą ci przeszkadzać, weź długi prysznic lub wyjdź z psem na spacer. Po prostu postaraj się nie przeszkadzać partnerowi. To naprawdę TYLKO dwie godziny.

Opcja druga – postaraj się zrozumieć partnera

Opcja pierwsza i druga powinny raczej iść ze sobą w parze. Każda osoba powinna uszanować zainteresowania drugiej osoby, szczególnie partnera. To znaczy, że marudzenie „znowu ten mecz” będzie ten szacunek przełamywać. Tak jak niektóre kobiety lubią zakupy, tak mężczyźni (i niektóre kobiety) lubią piłkę nożną.

Zrozumienie leży u podstaw dobrego dogadywania się. Jeśli chcesz pokazać partnerowi, że naprawdę interesujesz się tym, co on, poczytaj trochę o tym, kto z kim gra, jakie są zasady tej gry i w rozmowie z partnerem wykaż zainteresowanie. Zobaczysz, że to na pewno zaprocentuje!

Opcja trzecia – obejrzyjcie mecz razem

Chociaż to czasami tylko czcze życzenie, nigdy nie mów nigdy, może okaże się, że piłka nożna naprawdę ci się spodoba i zaczniecie oglądać ją i kibicować razem? W zasadzie nie wiemy dlaczego miałoby to być bardzo nieprawdopodobne. Nie raz zdarzało się już, że kobiety zabierane przez partnerów na stadion nagle zaczynały być największymi fankami tego sportu.

Daj sobie szansę i spróbujcie obejrzeć mecz razem. Jeżeli uznasz, że to całkowicie nie dla ciebie – wróć do opcji pierwszej.

Oczywiście porady należy traktować nieco z przymrużeniem oka. Niech jednak połączy nas (i was) piłka.