Czy warto brać dotacje z Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

Każdego z nas to kiedyś czeka. Zwolnienie w życiu każdego pracownika jest momentem dosyć przykrym ale nasz obecny ustrój gospodarczy sprawił iż normą jest że pracownik w całej swojej karierze zawodowej zmienia swoją pracę nie tylko kilka ale nawet kilkanaście razy. Jak pokazują badania za piętnaście lat pięć procent obecnej siły roboczej będzie pracowało w zawodach które parafrazując słynną polską komedię jeszcze nie mają nazwy – czyli po prostu jeszcze nie istnieją. Ludzkość nie odkryła jeszcze takich potrzeb więc nie ma kto ich zaspakajać. Wszystko jest jednak kwestią czasu. Bardziej krótszego niż dłuższego.

Pewien odsetek ludzi których dotknie problem bezrobocia decyduje się na otworzenie swojej własnej działalności gospodarczej. Co prawda praca na własny rachunek jest dosyć ryzykowna ponieważ możemy przez długie miesiące dokładać do swojej działalności zanim przyniesie ona spodziewane zyski ale jeśli jesteśmy na prawdę nieźli w swojej branży i mamy trochę smykałki do przedsiębiorczości to możemy być niemal pewni że nie ma przed nami żadnej bariery która ograniczała by możliwość naszego rozwoju oraz co tu dużo mówić potencjalne przyszłe zyski – w końcu oprócz samej satysfakcji pracuje się przede wszystkim dla siebie i swojej rodziny tak aby maksymalnie ją zabezpieczyć i podnieść standard swojego życia. W planowaniu swojej własnej działalności gospodarczej na pewno bardzo ważne są finanse. Musimy tak więc znaleźć wiarygodne źródło finansowania naszej działalności gospodarczej. Środki własne w pewnej kwocie będą nam na pewno niezbędne jednak na pewno warto rozejrzeć się za możliwością sfinansowania chociaż części naszych wydatków na środki trwałe marketing czy też towar potrzebny do funkcjonowania naszej działalności.

Jednym z takich możliwości jest szansa jaką dają Urzędy Pracy – mianowicie chodzi o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Na pewno warto aplikować o takie środki gdyż co jest warte podkreślenia jest to bezzwrotna forma wsparcia nowych przedsiębiorców. Cała procedura ubiegania się o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest specjalnie skomplikowana warto więc udać się do swojego lokalnego urzędu pracy (ze względu na miejsce pobytu a nie miejsce zameldowania ) pobrać regulamin i poważnie rozważyć aplikowanie o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dużo informacji na pewno znajdziemy na stronie internetowej naszego urzędu.