Sukosan – centrum czarteru (Sukosan – centre of charter in Croatia)

Spora liczba ludzi rezygnuje z wakacji za granicą, ponieważ twierdzi, że są one za drogie. Owszem, trzeba na nie nieco dłużej odkładać, ale nie jest to jakaś ogromna różnica w stosunku do wakacji na przykład nad Bałtykiem. Podczas ostatnich wakacji miałam okazję przebywać w malowniczym mieście Sukosan w Chorwacji. Przybliżę wam trochę to miejsce, a być może w tegoroczne wakacje sami się tam wybierzecie.

Miasto to jest położone nad morzem, więc możemy w wolnych chwilach leżakować i korzystać z ciepłych dni i promieni słonecznych. Mało tego, mamy do wyboru różne rodzaje plaż: od skał przez beton po piasek i kamyczki. Samo morze jest dosyć płytkie przez dużą odległość od brzegu, co jest dobre w przypadku, gdy posiadamy dzieci. Jeżeli jednak będziemy mieli ochotę na popływanie po głębokim morzu możemy wybrać się na rejs jachtem bądź czarterem. Sukosan w końcu jest stolicą żeglarstwa. Uwierzcie mi, nic tak nie uspokaja i nie wycisza organizmu jak szum fal, ciepłe promienie słońca otulające naszą skórę oraz kolorowy drink spoczywający w naszej ręce. Jeżeli po całym dniu będzie nam mało wrażeń i wiąż będziemy mieli ochotę na zwiedzanie, mamy okazję to zrobić. Sama miałam okazję zobaczyć jak rynek tego miasta tętni życiem podczas wieczoru i w nocy. Piosenki, tańce, impreza, radość – tego wszystkiego można tam zaznać! Dodatkowo, jeżeli będziemy głodni możemy zawitać do jednej z licznych restauracji w mieście lub skoczyć do baru na drinka.
Chwile spędzone tam były cudowne. Jestem pewna, że moja noga jeszcze kiedyś znów tam postanie. Polecam wam serdecznie to miejsce.

 

Tłumaczenie artykułu na język angielski:

Ah! The real joy of enjoying the beauty of the sea and the Island has happened to us here in Sukosan on day 1. Yachting is what we will remember forever because we had yacht charter and visited many Islands. The Islands were full of trees, flowers surrounded by crystal clear water. The sea shore and the beaches of Sukosan were really fantastic; we enjoyed playing in the sea shore. We met different kinds of people in the sea shore and out of all the people we met we had a wonderful time with a family from the same city. They helped us to find best restaurants and gave us suggestions to taste the best and favourite food of Sukosan.

 

WWW: Sukosan – centre of charter in Croatia