Biszofit połtawski pod choinką

Zbliżają się święta – to czas rodzinnych spotkań spędzanych w ciepłej, domowej atmosferze. Jedyne, co może popsuć tę idyllę, to przedświąteczna pogoń za prezentami, która niejednego doprowadziła już do czarnej rozpaczy. Co prawda, nie poradzimy ci, czym obdarować najbliższych, ani nie zdradzimy ci żadnych tajników bezstresowych przedświątecznych zakupów – za to, jeśli chcesz w tym roku ofiarować swoim rodzicom, albo dziadkom, coś oryginalniejszego, niż para skarpet – mamy coś dla ciebie!

Czym jest biszofit połtawski?

Ostatnio w Polsce coraz głośniej robi się o biszoficie i zawierających go kosmetykach. Jest to wydobywany z głębi ziemi minerał, który posiada niezwykłe właściwości. Wynikają one z bogatego w mikroelementy składu biszofitu, którego pozazdrościć mu może wiele kosmetyków. Niestety nie każdy biszofit nadaje się do stosowania w przemyśle kosmetycznym – wartościowe są te najgłębsze złoża, występujące przede wszystkim w rejonie Połtawy na Ukrainie – stąd też określenie biszofit połtawski. Złoża te odkryto dopiero w latach dziewięćdziesiątych, a już teraz minerał ten robi niesamowitą furorę. Stosuje się go zarówno w sanatoriach, jak i domach, w terapiach leczniczych, jak i masażach i kąpielach relaksacyjnych, używają go osoby starsze i sportowcy. Za zachodnią granicą Ukrainy jest jeszcze mało znany, ale biorąc pod uwagę zauważalny obecnie zwrot w stronę naturalnych kosmetyków, trudno nie wróżyć biszofitowi rychłej kariery także w Polsce i Europie.

Dla kogo jest biszofit połtawski?

Kosmetyki zawierające biszofit połtawski to uniwersalne preparaty, które bez obawy o swoje zdrowie może stosować każdy. Mają właściwości regenerujące, wzmacniające oraz nawilżające. Stosowane do kąpieli i masażu mają działanie relaksacyjno-odprężające. Jednak osoby, które na biszofit połtawski powinny zwrócić szczególną uwagę, to osoby starsze, sportowcy i ludzie prowadzący aktywny tryb życia. Tym pierwszym pomoże ukoić ból i załagodzi objawy wielu schorzeń, pojawiających się w jesieni życia. Wysoka zawartość magnezu sprawia, że ma on zbawienny wpływ na stawy oraz układ ruchowy człowieka. Szeroki wybór preparatów sprawia, że można wybrać sposób aplikacji wedle swoich preferencji. Najsilniejsze działanie mają płyny z dużym stężeniem biszofitu, służące do robienia okładów. Jeżeli jednak taka forma komuś nie odpowiada, może zdecydować się na żel, olejek, czy sól do kąpieli. Wspomniane żele są z kolei najlepszą opcją dla osób aktywnych i sportowców. Można je nakładać nie tylko po wzmożonym wysiłku fizycznym, ale również przed. Wzmacniają organizm i chronią przed uszkodzeniami oraz mikrourazami. Natomiast stosowane po treningu łagodzą bóle mięśni, stawów, przyspieszają leczenie urazów oraz przynoszą ulgę.

Jeśli więc skarpety są ciągle Twoim jedynym pomysłem na prezent dla babci lub brata – nie zwlekaj, tylko pobiegnij po biszofit połtawski. W końcu zdrowie jest najważniejsze!