Suszarka do rąk 2500W Aliento HiG

Elektryczne suszarki do rąk zwyczajowo kojarzą nam się z wyposażeniem publicznych toalet obecnych w galeriach handlowych, kinach, restauracjach. Niewiele osób bierze je pod uwagę przy urządzaniu łazienki w domu lub mieszkaniu. Jednak biorąc pod uwagę niewątpliwe zalety takich urządzeń, warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem w celach domowych.

Jedną z podstawowych zalet elektrycznych suszarek do rąk jest oszczędność zarówno pod względem finansowym, jak i środowiskowym. Dzięki suszarkom w toaletach publicznych zużywa się zdecydowanie mniej papieru toaletowego i ręczników papierowych. Ma to także wpływ na zachowanie porządku w pomieszczeniach toalet oraz wokół nich. Zmniejsza się ilość generowanych śmieci, a co się z tym wiąże częstotliwość sprzątania pojemników na odpady. Nowoczesne suszarki do rąk mają efektowny design i występują w wielu wersjach, dzięki czemu łatwo dobrać odpowiednią do planowanego wystroju toalety. W publicznych łazienkach najlepiej sprawdzają się klasyczne w kształcie suszarki, których obudowy wykonane są z białego plastiku lub stali nierdzewnej. Pasują one do neutralnych i prostych zazwyczaj wnętrz łazienek projektowanych na potrzeby miejsc użyteczności publicznej. W łazienkach stylizowanych o określonym charakterze wnętrza, często stanowiącym kontynuację wystroju restauracji czy kawiarni, proste suszarki do rąk zazwyczaj są zabudowywane, dzięki czemu nie rzucają się w oczy i nie „psują” wnętrza.

Do głównych wad suszarek elektrycznych można zaliczyć głośność pracy oraz czas suszenia. Oczywiście, różne modele charakteryzują się odmiennymi parametrami, dlatego warto poszukać wersji odpowiadającej nam również pod tym względem.

Przy domowym użytku elektrycznej suszarki do rąk pojawia się dodatkowa zaleta, mianowicie możliwość zrezygnowania ze stosowania materiałowych ręczników do rąk. Ręczniki takie często bardzo szybko staja się wilgotne i wymagają wymiany (nawet rozwieszone). Ma to szczególne znaczenie w łazienkach dla gości w dużych domach lub w przypadku większej liczby domowników. Dzięki zastosowaniu suszarki do rąk odpada konieczność codziennej wymiany ręcznika na suchy oraz pilnowania jego odpowiedniego rozwieszenia. Należy jednak liczyć się ze wzrostem zużycia energii elektrycznej oraz większym hałasem, co ma szczególne znaczenie w nocy.
Jeśli chodzi o dopasowanie wyglądu suszarki do istniejącego wnętrza, w przypadku łazienek domowych może się to okazać nieco trudniejsze. Jednak w większości wnętrz znakomicie sprawdzi się suszarka w kolorze białym lub srebrnym, jak np. model 2500W Aliento firmy HiG. Klasyczny kształt obudowy ze stali nierdzewnej i matowym wykończeniu pasuje do wielu popularnych elementów wyposażenia wnętrz w kolorze srebrnym. Suszarka do rąk 2500W Aliento HiG jest nie tylko estetycznie wykonana, ale również stosunkowo cicha i wydajna.

Wykorzystanie elektrycznej suszarki do rąk w toaletach publicznych jest oczywiste, ale równie dobrze może się ona sprawdzić w łazienkach domowych, będąc nie tylko praktycznym, ale i oryginalnie wyglądającym dodatkiem do wyposażenia.

Reasumując suszarki kieszeniowe HiG są obecnie najlepszymi dostępnymi na rynku urządzeniami do suszenia dłoni.

Higieniczny.pl