Zobacz jakie możliwości otwiera przed Tobą hirudoterapia

Na pewno jesteś ciekawy czym jest hirudoterapia. Dzisiaj zdradzimy Ci jej tajniki.

Zastosowanie pijawek lekarskich w medycynie

Od wielu lat, zapomniane przez część społeczeństwa pijawki wracają do łask. Mimo sprzeciwu i odrazy, jaką preferuje kilka procent ludzi, są one dobroczynne i mają świetny wpływ na kondycję naszego organizmu jeżeli chodzi o strefę wewnętrzną. Dlaczego jednak jakaś cząstka osób żywi do tych leczniczych pasożytów taką niechęć? Pijawki są postrzegane jako krwiopijne bestie, od których trzeba trzymać si,ę z daleka. Inni natomiast uważają, że te stworzenia były używane za przysłowiowego ,,króla świeczki”, a teraz medycyna oferuje nam takie możliwości leczenia, że po co wracać do ery kamienia łupanego. Dzisiaj postaramy się obalić ten mit oraz przekonać Cię, że te stworzenia są idealnym lekarstwem na większość ciężkich schorzeń.

Na czym polega leczenie pijawkami?

Hirudoterapia to metoda leczenia, która sięga korzeniami aż do starożytnego Egiptu. Zainteresowanie pijawkami regularnie wzrasta i z roku na rok ta metoda leczenie chorób, dolegliwości i innych problemów zdrowotnych. Jedyne hirudy jakie są dopuszczone do zabiegów i uznane za metodę leczenia to pijawki lekarskie.  Teraz zajmiemy się chorobami, które z powodzeniem i wielką skutecznością można leczyć z pomocą tych małym i pożytecznych pasożytów. Są to takie schorzenia jak: choroby serca, choroby układu oddechowego, trudno gojące się rany, zaburzenia psychiczne, cellulit, zmarszczki, trądzik, żylaki i obrzęki powypadkowe.

Kurs hirudoterapii dla każdego

Tak, oczy Cię nie mylą. Od teraz również Ty możesz poczuć się jak lekarz i przejść przez szybki i łatwy kurs. Podczas zajęć z hirudoterapii poznasz między innymi: budowę i biologię pijawek, anatomię człowieka, choroby podlegające leczeniu pijawkami, przeciwwskazania co do stosowania tej metody. Oprócz teorii będzie także wiedza praktyczna, dzięki której zdobędziesz umiejętność jaką jest wykonywanie zabiegu z użyciem pijawek. A co najważniejsze, po egzaminie, otrzymasz certyfikat poświadczający zdobycie niezbędnych kwalifikacji do wykonywania tego zabiegu. Nie zwlekaj! Zobacz już dziś jakie możliwość otwiera przed Tobą kurs hirudoterapii: http://pijawki.abros.pl/kursy-hirudoterapii/