Testy krwi i wysokie ciśnienie krwi

Testy krwi to szybki sposób badania pozwalający określić ilość protein, minerałów, tłuszczu oraz cukrów we krwi. Lekarz patrząc na wyniki krwi jest w stanie ocenić w jaki sposób funkcjonuje Twoje ciało. Na pewno zauważy problemy zdrowotne i przekaże odpowiednie zalecenia. Jeśli lekarz zobaczy, że pacjent ma wysokie ciśnienie określi na podstawie badania krwi czy nie ma podwyższonego poziomu cholesterolu, problemów zdrowotnych takich, jak chore nerki czy cukrzycę, zapisze odpowiednie leki.

 

W jaki sposób wykonuje się badanie krwi?

Badanie krwi jest prostą procedurą, wykonywaną w przychodni przez pielęgniarkę. Podczas niego sprawdzany jest poziom cukru we krwi, pobierana jest mała ilość krwi. Żadne specjalne procedury nie są bynajmniej potrzebne. Jeśli pacjent czuje się słabo podczas pobierania krwi, wówczas badanie można przełożyć o kilka minut. Przychodnię opuszcza się kilka minut po pobraniu krwi, gdy na waciku przyłożonym do miejsca ukłucia nie pojawia się już krew, a pacjent czuje się dobrze i może wyjść z przychodni.

 

Co trzeba robić przed oddaniem krwi?

Pacjent nie powinien jeść przed oddaniem krwi. Poza tym powinien przyjść do przychodni rano, na czczo, nie pić kawy, nie jeść słodyczy. Śniadanie pacjent zje po oddaniu krwi.
Próbka krwi zostanie przekazana laborantom do zbadania, a wyniki zostaną przeanalizowane przez lekarza. Cała procedura trwa dzień lub dwa, a pacjent otrzymuje konkretne zalecenia lekarskie do zrealizowania.

Dowiedz się więcej o badaniach krwi w laboratorium Medica2000 z Warszawy.