Zakupy w Internecie

Z badań wynika, że Polacy coraz częściej dokonują zakupów za pośrednictwem Internetu, dostrzegając tym samym zalety wynikające z tego typu transakcji, czyli: brak konieczności bezpośredniego odbioru towaru, wygodna forma zapłaty, atrakcyjne ceny.

 

Na polskim rynku aukcji internetowych pozycję lidera nieprzerwanie dzierży serwis allegro, cieszący się sympatią zdecydowanej większości użytkowników, głównie z tego względu, że jest dość bezpiecznym serwisem, oferującym np. możliwość zwrotu utraconych pieniędzy, lub równowartości towaru na skutek nieuczciwości kontrahenta – niestety i takich jest sporo, ale to tak jak w realnym życiu, nigdy nie zapobiegniemy patologicznym zjawiskom, możemy im jedynie przeciwdziałać.

 

Mimo wszystko, wszelkie analizy sugerują, że zakupy online mają przed sobą ,,świetlaną przyszłość’’, co pokazuje, że nasze społeczeństwo idzie z duchem czasu, a to powinno cieszyć ponieważ jedną z cech społeczeństwa nowoczesnego jest niewątpliwie umiejętność przystosowania się do nowych technologii w sposób umożliwiający wdrożenie ich w obieg życiowej codzienności z pożytkiem dla nas samych – bo o to przecież w tym wszystkim chodzi…