Operacje plastyczne

Każdy z nas chciałby wyglądać jak najlepiej i podobać się innym. Zazdrościmy pięknym kobietą o idealnej figurze, czy też przystojnym mężczyzną. Najbardziej znane modelki i modele są dla wielu osób idolami i bardzo dużo osób chciałoby wyglądać tak jak i oni. Niestety nie każdy, może być idealny pod względem wyglądu. Co więcej, takich perfekcyjnych osób jest niewiele i to właśnie dlatego wszyscy ich tak podziwiają.

W naszym wyglądzie nie podoba nam się bardzo wiele rzeczy. Jedni narzekają na swój nos, inny na odstające uszy, a jeszcze inni na zbyt małe piersi. Chcieli by oni coś w swoim wyglądzie zmienić i dlatego decydują się oni na coraz bardziej modne w ostatnim czasie operacje plastyczne. Lekarze zajmujący się chirurgią plastyczną, od jakiegoś czasu mają zapełnione grafiki na kilka miesięcy do przodu i gdyby chcieli, ze swoich klinik mogli by nie wychodzić. Z całą pewnością bardzo duży wpływ na to mają programy telewizyjne, w których pokazywane są operacje plastyczne i zmiany jakie po nich zachodzą. Ludzi stają się szczęśliwsi, bardziej zadowoleni ze swojego wyglądu, ich samoakceptacja bardzo się zwiększa. Znajdują nowe wyzwania, wychodzą do ludzi itp. Można więc powiedzieć, że ich życie stało się lepsze.

Jednakże zastanawiając się czy jest to słuszny trend, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Nie chodzi tu już o kwestie finansowe, chociaż i one są dosyć ważne. Operacje takie do tanich nie należą i nie każdego stać na taki zabieg. Chodzi tu o kwestie zdrowotne. Nie każdy może sobie taką operację zrobić. Czasami po prostu nasz organizm nie jest do nie przystosowany. Chodzi tu zwłaszcza o zabiegi, który w znacznym stopniu ingerują w nasz wygląd. Nie można też przesadzić z ilością poprawek. Są osoby, które najchętniej zmieniły by w sobie wszystko gdyż nic się im w sobie nie podoba. Albo chcą się do jakiejś postaci koniecznie upodobnić. Taka przesada, może doprowadzić do nieco karykaturalnego wyglądu i każdy domyśli się, że coś u takiego człowieka było poprawiane. Ważną kwestią jest też jakość proponowanych zabiegów. Jak wiadomo, operacje plastyczne w renomowanych klinikach sporo kosztują i nie każdego na nie stać. Z kolei te tańsze, oferowane przez gorsze kliniki, często bardzo dobiegają od standardów, jakimi powinny się kierować. Zwłaszcza dotyczy to operacji w Krajach Dalekiego Wschodu.

Pamiętajmy więc, że operacje plastyczne „są dla ludzi”, jednakże korzystajmy z nich z rozsądkiem i rozwagą, a nie tylko kierujmy się modą. Poprawiajmy swój wygląd, cieszmy się z tych poprawek, ale nie przesadzajmy, gdyż efekt końcowy będzie całkowicie odmienny od zakładanego.