Młoda mama ćwiczy

Urodzenie dziecka całkowicie odmienia życie całej rodziny. Pojawia się nowy człowiek, któremu należy poświęcić bardzo dużo czasu i prawie każdy rodzić kieruje ku niemu całą swoją energię. Nocne wstawanie, ciągłe przygotowywanie posiłków, pranie …. Można tak wymieniać bez końca. Zdawać by się mogło, że rodzice, a zwłaszcza młode mamy, nie mają w ogóle czasu dla siebie i muszą całe życie podporządkować swojej małej radości.

Tylko czy rodzice nie mogą mieć czasu dla siebie? Przecież nie do końca możemy oddać się naszemu nowo narodzonemu dziecku. Młode mamy, powinny np. zadbać o to, aby powrócić do formy sprzed okresu ciąży. Nie da się ukryć, że po porodzie ciała kobiety są nieco zmienione. Bez owijania w bawełnę można powiedzieć, że są po prostu grubsze. Oczywiście nie wynika to z ich złej woli, ale ciąża ma swoje prawa. Podczas rozwoju dziecka, kobiety tyją, więc po porodzie muszą sobie z tym jakoś poradzić. Aby doprowadzić się do poprzedniego stanu, należy więc trochę zmienić dietę, a także wprowadzić do swojego życia ćwiczenia.

Ktoś może stwierdzić: „łatwo powiedzieć”, tylko kiedy ćwiczyć i więcej się ruszać, kiedy cały swój wolny czas należy podporządkować dziecku. I tutaj właśnie trzeba się dobrze zorganizować. Na pewno część ćwiczeń możemy wykonywać podczas innych czynności. Doskonałym przykładem może być tu spacer z dzieckiem. Możemy od czasu do czasu, zwłaszcza jeśli dziecko śpi, zatrzymać się i wykonać kilka ćwiczeń. Nie muszą one być jakieś skomplikowane. Trochę ćwiczeń rozciągających, trochę przysiadów, trochę wymachów. Na pewno organizm każdej osoby zareaguje na ten wysiłek bardzo pozytywnie. Podobnie można robić w domu. W czasie gotowania obiadu zawsze można znaleźć kilka wolnych sekund na jakieś ćwiczenia.

Ale najlepiej podzielić się obowiązkami z młodym tatą. Przecież on też może przejąć część obowiązków rodzicielskich i dać trochę wolnego swojej partnerce. A ona będzie miała czas na jazdę na rowerze czy na jogging. Z cała pewnością będzie to miało dobry skutek w przypadku obydwu rodziców. Młody tata będzie rozwijał i umacniał więź ze swoim potomkiem, a młoda mam będzie mogła szybko wrócić do swojej dawnej formy.

Jak więc widać wszystko zależy od dobrej woli i od dobrej organizacji. Jeżeli kobieta będzie chciała wrócić do swojej poprzedniej figury, do spokojnie będzie mogła to zrobić. Wystarczy tylko dobra wola i odrobina wyobraźni. A po jakimś czasie, kobieta będzie mogła z zadowoleniem patrzeć w lustro na swoją figurę, gdyż o śladach w wyglądzie po ciąży nie będzie żadnego śladu.