Kobiety powinny dbać o siebie

Badanie ginekologiczne za pomocą USG
Badanie ginekologiczne za pomocą USG

Badanie ginekologiczne za pomocą USG

Najwyższy czas, aby kobiety zadbały o siebie. Odwiedzanie lekarza rodzinnego oraz stomatologa to za mało. Koniecznie trzeba zacząć regularnie chodzić do ginekologa. Gdy kobieta planuje dziecko, jest w ciąży to wizyty u ginekologa będą najważniejsze dla niej i zdrowia malucha. Lekarz zbada matkę i będzie monitorował stan zdrowia dziecka w jej łonie.

Ginekologia zajmuje się wieloma zagadnieniami: aborcjami, chorobami kobiecymi, utratą ciąży, menopauzą i innymi stanami. Każda kobieta przynajmniej dwa razy w roku powinna odwiedzić ginekologa, wykonać USD dopochwowe oraz inne zlecone jej badania. Nie każda kobieta lubi takie wizyty, część przeżywa je mocno, ale nie wolno unikać ginekologa, ważnego specjalisty dbającego o zdrowie kobiety. Skupmy się zatem na dbałości o własne zdrowie, kontrolujmy wagę oraz psychikę.

Każda kobieta powinna mieć na względzie własne zdrowie i nie odkładać wizyty u tego specjalisty w nieskończoność. Nowotwory jajników i piersi są coraz częstsze, dlatego prewencja jest tak ważna. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

Artykuł powstał przy współpracy z ginekologami z przychodni Medica2000 w Warszawie.