Imię dla chłopca – znaczenie

imię dla chłopca

W ostatnim artykule opisywaliśmy znaczenie imion żeńskich, dlatego teraz nadszedł czas na imiona męskie. Zobacz co oznaczają poszczególne imiona, które mamy najchętniej nadawały swoim synkom w ostatnich latach. Może któreś z nich zainspiruje właśnie Ciebie, w końcu nigdy nic nie wiadomo. Poniżej najbardziej popularne imiona z ostatnich lat, przyjrzyj się dokładnie ich znaczeniom.

Najbardziej popularne imiona męskie w ciągu ostatnich 5 lat

Jakub –  ten człowiek wprost uwielbia nad wszystkim kontrolować, zawsze musi wiedzieć co się dzieje. Zdecydowanie wysuwa się na lidera w towarzystwie, choć niekiedy na lidera samozwańczego. Nie znosi kiedy ktoś mu się sprzeciwia. Stara się jednak być wyrozumiały i sprawiedliwy. Zanim wyda osąd na czyiś temat, najpierw musi tą osobą dokładnie poznać. Nie lubi składać obietnic, woli czyste działanie. Jest bardzo praktyczny, także w miłości. Nie często mówi o uczuciach, ale potrafi je pokazać.

Kacper – bardzo inteligentny, jest zdeterminowany żeby osiągnąć sukces na polu zawodowym. Cechuje go także ambicja i zdolność odnajdowania się w każdej sytuacji. Bywa konfliktowy, ponieważ nie zawsze szanuje zdanie innych ludzi, czasami stara się przesadnie narzucać swoją wizję. Jest bardzo błyskotliwy i potrafi zaimponować nawet najbardziej wymagającym. W uczuciach stały i oszczędny.

Jan – odznacza się nadzwyczajnymi zdolnościami manualnymi, to człowiek stworzony do zadań specjalnych. Ma podzielną uwagę i wszędzie jest go pełno. Jest ponadto prostoduszny i chętnie pomaga innym ludziom, zdarza się jednak, ze bywa wykorzystywany i nawet tego nie zauważa. W miłości jest romantyczny, uwielbia drobne gesty, które maja pokazywać siłę jego uczuć, z tego powodu często ma powodzenie u kobiet, jednak on szuka prawdziwej miłości.

Mateusz – otwarty na świat i bardzo energiczny. Często zaczyna na raz bardzo wiele spraw i tym samym ich nie kończy. Szybko się nudzi i szuka sobie nowych rozrywek. Interesują go przede wszystkim sporty walki oraz przeżycia pobudzające adrenalinę. Nie potrafi żyć bez wyzwań i nowych przygód. W uczuciach również bywa niestabilny, często wdaje się w przelotne romanse. Lubi wszystkiego spróbować, zanim zdecyduje się na konkretny wybór.

Imię może wiele powiedzieć o człowieku, jednak nie zawsze będzie idealnie pasować do każdej osoby więc poza jego znaczeniem warto kierować się również innymi czynnikami.