New Age – koniec ery technologicznej

Coraz więcej osób zauważa, że chcą mieć taką pracę, która ich rozwija. Próbują swoich sił w tworzeniu filmików na you tube. Działają w branży artystycznej. Tworzą artystyczne lampy, kolczyki własnej roboty. A także rozwijają swoją wiedzę na temat zjawisk paranormalnych. Wiele osób też interesuje się jogą, OBE, medytacją, świadomym śnieniem. Czują, że zaczynają rozumieć wiele rzeczy. Zaczynają interesować się bardziej rozwojem osobistym, a także tematyką taką jak regresja, czyli hipnoza pozwalająca poznać swoje poprzednie reinkarnacje. Dokąd to wszystko prowadzi? Skąd to się bierze?

XX wiek a XXI – rozum i intuicja?

Otóż można powiedzieć, że rozumienie świata jako jedności czy też zainteresowanie swoim wnętrzem a także poprzednimi reinkarnacjami oraz stawianie rozwoju osobistego jako priorytetu życiowego to przejaw nastania nowej ery. Ery, w której ludzie budzą się. Każda era ma swój początek i koniec. Na przykład z historii wiemy, że po oświeceniu przyszedł okres romantyzmu. Zazwyczaj kolejna era jest kontrastem do poprzedniej. Ideologia New Age mówi o tym, że właśnie po erze rozwoju technologii i stawianiu na umysł przyszedł czas, kiedy ludzie będą zainteresowani intuicją i duchową sferą życia.

Czym jest New Age?

Otóż oznacza to po prostu Nową Erę, czy też Nowy Wiek. Jest to ruch kulturowy bardzo alternatywny, który powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku. Źródłem tej kultury jest myśl, iż nasza cywilizacja jest pogrążona w kryzysie. Ale to nie wszystko, bo nie sposób zauważyć, że mimo przekonania o kryzysie ideologia ta zauważa optymistycznie, że oto właśnie wraz z początkiem XXI wieku przychodzi nowa epoka, która jest odwrotem od ego kryzysu. Ta idea jest wręcz bardzo optymistyczna, bo opiera się na przekonaniu, że właśnie żyjemy u progu Złotego Wieku ludzkości.

Tajemniczy rok 2012

Czyli w niedalekiej przyszłości nie będzie konfliktów ani nawet granic państwowych, a ludzie będą bardziej się szanowali, kochali, żyli we wspólnocie i w zgodzie z własnymi wartościami. Poza tym nastąpi koniec wszelkich systemów religijnych, a ludzie będą mniej zwracać uwagę na rytuały a bardziej na treść idei religijnych. Słowem ludzie będą o wiele mądrzejsi. Ja to możliwe, że tak będzie? Otóż wiele stacji alternatywnych, które można zaobserwować na you tube uważa, że w 2012 roku nastąpiło przebiegunowanie naszej planety, w wyniku której ludzie uzyskali wyższe wibracje i zaczęli myśleć bardziej intuicyjnie. Idea przebiegunowania naszej planety to jedno z wierzeń ideologii New Age.